Şanlıurfa Şehir Portalı & Firma Rehberi

ARABA ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

ARABA ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

1-YILLIK ÖDENECEK VERGİ TUTARI:

Bildiğiniz üzere otomobillerin 6 ayda bir devlete ödenmesi gereken vergileri bulunur.Bu vergiler otomobillerin motor hacmine ,saldığı karbondioksit oranına göre değişim göstermektedir.Eğer sizde cebinize dost bir otomobil almaya kararlıysanız bu kriterleri göz önünde bulundurmanızda fayda var.

2-KULLANIM KONFORU:

Alacağınız araçta aradığınız konfor seviyesini belirlemelisiniz.Beklentileriniz ihtiyaçlarınızdan doğacağı için burası çok önemli.Kaliteli bir araç satın almak herkesin en büyük hayalidir.Bu hayali ihtiyaçlarınız foğrultusunda değerledirirseniz harika bir seçim yapmış olursunuz.

3-FİYATI ve MARKASI:

Alacağınız aracın markası aracın fiyatını belirlemekte önemli bir etkendir.Örneğin A markası çok ünlü ve meşhur bir marka diyelim bu markanın araç kalitesi bu doğrultudadır.B markası ise A markası kadar tanınan ama araçlarına fazla güvenilmeyen bir markadır fakat B markasının bir modeli A markasının 3 modelinden daha üstündür.Burada önemli olan her markayı eşit tutmak ve bol bol araştırma yapmaktır.

4-KM BAŞINA YAKIT MİKTARI:

Araç alırken yakıtına dikkat etmemek büyük bir hata olur.Araçlar motor hacimlerine göre sınıflandırılmışlardır.(Şehir içi ve şehir dışı olarak). Siz sürekli yolculuk yapan birisi iseniz şehir dışı kullanım olanaklarına daha elverişli olan otomobilleri tercih etmelisiniz.Ama şehir içinde kullanmayı düşünüyorsanız elbette şehir içi bir otomobil almanız yararınıza olacaktır.

5-ARACIN GÜVENLİK DONANIMLARININ MEVCUTLUĞU:

Bilindik üzere teknoloji günden güne ilerliyor ve bu teknolojiden otomobillerde nasibini fazlasıyla almış durumda.Araçlar için güvenlik donanımları geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam edilecek durumda.Aracınız bir kaza anında sizi en iyi şekilde muhafaza edebilecek donanımlara sahip olmalıdır.

6-TEKNOLOJİK GELİŞMİŞLİĞİ:

Bu konu en can alıcı konudur teknoloji günden güne ilerlerken bir anda en harika teknoloji en geri kalmış teknoloji olabiliyor.Araçlar donanım paketlerine göre sınıflandırılmışlardır bu sınıflandırma satın alacak kimseler için çok yardımcı bir sistemdir.Aldığınız araçtaki teknolojinin bir sene sonra eskiyeceğini düşünerek hareket etmek sizi aracınıza bağlayıcı bir etken olacaktır.

Bir önceki yazımız olan LG'NİN SON POPÜLER AKILLI CİHAZI G4 başlıklı makalemizde LG, LG G3 ve LG G4 hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Şanlıurfa Kablosuz İnternet Kıbrıs Üniversiteleri Beyaz Tesettür Kadın Giyim Kombinleri Yemek Tarifleri Urfa Web Tasarım İzmir Bayraklı Rent A Car Strafor Tabela