Şanlıurfa Şehir Portalı & Firma Rehberi

DOĞA YAPI DENETİM

ADRES
Hamidiye Mah. 264. Sk. G.A. İdemen Apt. 21/2 Haliliye / Şanlıurfa
TELEFON
0(414) 316 16 32
FAKS
0(414) 316 16 31
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Yapı Denetim Nedir?

Yapıların inşasında görev yapan yapı denetim kuruluşları başta beton olmak üzere tüm malzemelerin öngörülen standartlara uygunluğunu yetkili laboratuvarlar vasıtasıyla denetliyor, yapının inşası meslek alanına göre sorumlu teknik elemanlar gözetiminde gerçekleşirken projelerin birebir tatbiki sağlanıyor. Kamuoyunda yapı denetim şu an sadece yapıların depreme karşı kontrolü olarak algılanıyor. Oysa yapı denetim kuruluşları yapının inşa edildiği arsaya aplikasyonundan yapının boya badana işlerine kadar sorumludur.

Nitekim yapı denetim sistemi içerisinde inşa edilen yapılarda ısı ve su yalıtımı sağlanması ile konforlu ve ekonomik yapı üretimi gerçekleştirilmekte bu sayede afetlerin maddi hasarlarına yakın enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Olası bir depremde İstanbul´daki yapıların yüzde 5 kadarının yıkılacağı düşünülüyor. Bir kısmıda hasar görecek fakat yıkılmayacak diye hesap ediliyor.

Dayanıksız yapılar ıslah edilmesi güç eski yapılardır. Dayanıklı yapılar olarak tanımlayacağımız yapılar projeleri ciddi mühendislik hizmeti görmüş ve yeni şartnameye göre yapı denetimi uygulanmış yapılardır. Yapı denetim sistemi ile yeni yapılarda yüzde yüze yakın emniyetli yapılar sağlanmıştır. Müteahit – ilgili idare – yapı denetim kuruluşunun oluşturduğu kontrol mekanizması ve Bayındırlık Bakanlığı´na bağlı Yapı Denetim Komisyonu´nun sistemli çalışması yapı denetim ağını oluşturmaktadır.

Bir önceki yazımız olan OSMANLI KONUK EVİ başlıklı makalemizde konuk evi adresleri, konuk evi fiyatlari ve konuk evi telefonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Şanlıurfa Kablosuz İnternet Kıbrıs Üniversiteleri Beyaz Tesettür Kadın Giyim Kombinleri Yemek Tarifleri Urfa Web Tasarım İzmir Bayraklı Rent A Car Strafor Tabela