Şanlıurfa Şehir Portalı & Firma Rehberi

DOLAR VE EURO’DAN BAŞKA YATIRIM YAPILABİLECEK 10 PARA BİRİMİ

DOLAR VE EURO’DAN BAŞKA YATIRIM YAPILABİLECEK 10 PARA BİRİMİ

Ülkemizde 22 Ağustos 2015 itibari ile Euro 3.31 ve Amerikan doları 2.91 lira olmuş durumda. Bunun bize nasıl yansıyacağı çok açık olmakla birlikte, herkes daha ne kadar yükselecekler diye düşünüyor. Yatırım yapacaklar daha fazla yükselmezler diye düşünüp altına ve değerli madenlere yöneliyor.

Biz ise bu ekonomik karışıklıklar içerisinde, yatırım yapmayı düşünenler, para kazanmak isteyenler nelere yönelmeli diye biraz düşündük. Sizler için kısa ve orta vadede para kazandıracak 10 para birimini hazırladık.

1. Güney Kore Wonu

güney-kore-wonu

 

Günümüz değeri ile 1 lira 421 won alabiliyor. Tabii değersiz gibi görünen bu para, ülke gündemimiz ve ekonomimiz böyle devam ederse Ekim sonları gibi 1 won 4 lira alacak kıvama gelecektir. Bir kere şu paranın üzerinde ki kung fu ustasına bakar mısınız? Nasıl güven veriyor ama…

2. Irak Dinarı

irak-dinari

 

Bu paranın şu an 1 Türk lirasına karşılık 443 tane alınabiliyor olmasına bakmayın, içine çekilmeye çalıştığımız savaşlar, din terörleri ve sürekli yaşanan taciz-tecavüz olaylarından sonra en fazla Aralık ayı ortaları gibi eşit seviyeye gelir paramızla. Siz de zengin olursunuz.

3. Tanzanya Şilini

tanzanya-para-birimi

 

Tanzanya şilini şu an 1 liraya karşılık 698 şilin olarak değer buluyor. Ancak üzerinde ki şu heybetli gergedan bile yakın zamanda bizim paramız karşısında ne kadar değerleneceğini gösteriyor. Gözünüz kapalı gidin bir kaç milyon Tanzanya şilini alın.

4. Sierra Leone Leonesi

sierre-leone-leonesi-parasi

 

Paranın ismine bakar mısınız? Arslan. Bugün 1673 leonesini 1 liraya alabiliyor olsak da, ülkemizin yaşadığı sıkıntılar göz önünde tutulduğunda bu paraya yapılan her yatırımın bize kar sağlayacağı çok açık.

5. Paraguay Guaranisi

paraguay-parasi

 

Paraguay guaranisini şu an 1 liraya 1.785 veriyor ancak yılbaşına kadar bu açığı kapatacak hale gelecektir. Özellikle paranın üzerindeki görseller ve tasarımı ile feministlerin yatırım yaparken rahat olacağını düşündüğümüz Paraguay guaranisini şiddetle tavsiye ediyoruz.

6. Zambiya Kwachası

zambiya-parasi

 

Gözü yükseklerde olanlar için vazgeçilmez bir para birimi olduğunu düşünüyoruz. Bugün itibariyle 1 lira ile 1.980 Zambiya kwachası alabiliyorken, bu fırsatı kaçırmamız pek mantıklı olmaz. Bire üç veren banko kupon kadar garanti olan bu yatırımı, kartal gibi gözü yükseklerde olan okuyucularımıza öneriyoruz.

7. Gine Frangı

gine-parasi

 

Gine’nin içinde bulunduğu durum düşünülünce biraz tehlikeli gibi görünse bile yine de değerlendirilmesi gereken bir fırsat. 1 liraya 2.759 frang alabileceğiniz sırada alıp bir kaç ay sonra çocuğunuzun üniversite masraflarını bu yatırımınız ile karşılamış olabilirsiniz.

8. Laos Kipi

Laos-kipi-parasi

 

 

1 liraya 3.089 Laos kipi alınabiliyor. Peki öyleyse böyle değersiz görünen bir para birimine neden yatırım yapmanızı öneriyoruz? Çünkü bu hızla devam ederse sadece bir kaç ay sonra Türk lirası Laos kipi ile aynı seviyeye gelecek ve siz bunu bizden aldığınız bilgi ile bugün öğrendiğiniz için o gün geldiğinde keyfiniz yerinde olacak. Meclisin önüne gidip yazar kasa fırlatmanız gerekmeyecek.

9. Endonezya Rupiahı

Endonezya-parasi

 

Ev hanımları, sigortasız işçiler, üniversite mezunu olduğu halde iş bulamayanlar, girdiği sınavda yapılan hileler yüzünden atanamayan memur adayları işte sizin için altın değerinde bir fırsat; Endonezya rupiahı. Hiç beklemeden, hemen şimdi gidip cebinizde ki paraya Endonezya rupiahı alıp bir kaç ay sonra zenginliğin tadını çıkarabilirsiniz.

10. İran Riyali

iran-parasi

 

Humeyni’nin fotoğrafı olan bu para birimi biraz korkutucu olsa da ülkemizin maalesef Humeyni dönemi İran’ı gibi olmaya başladığı düşünülürse şu an 1 liraya 10.649 riyal alabiliyorken, yakın zamanda paralarımızın değeri eşitlenecek diye düşünüyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan VOLKSWAGEN PASSAT 2015 ÖZELLİKLER VE SÜRÜŞ DENEYİMİ başlıklı makalemizde 2015, fiyatları ve model hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Şanlıurfa Kablosuz İnternet Kıbrıs Üniversiteleri Beyaz Tesettür Kadın Giyim Kombinleri Yemek Tarifleri Urfa Web Tasarım İzmir Bayraklı Rent A Car Strafor Tabela