Şanlıurfa Şehir Portalı & Firma Rehberi

NEVALİ HOTEL

ADRES
Abide Kavşagı - ŞANLIURFA / MERKEZ
TELEFON
+90 (414) 318 80 00
FAKS
+90 (414) 318 80 20
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

OTEL TARİHÇESİ

Günümüzde hâlâ sonuçları merakla beklenen kazıların yürütüldüğü ve keşiflerin sonucunda akıllara durgunluk veren bulgularla dolu bir coğrafya düşünün…

Medeniyete dair yeni ipuçları sunan bereketli Mezopotamya toprakları, uygarlığın temellerinin atıldığı sular altında kalmış olan Nevali Çori ve 12.000 yıllık Göbeklitepe Tapınakları’nın aracılığıyla, tarihin derinliklerine gömülü gizemini Şanlıurfa’da ziyaretçileriyle paylaşmaktadır.

Şanlıurfa; Mezopotamya’da doğup büyüyen uygarlıkların büyüleyici yansımalarının yanı sıra,

Hz. İbrahim Peygamber’le özdeşleşen Balıklı Göl ve benzersiz zenginlikteki çarşılarıyla da dünyanın ilgi odağı haline gelmiştir.

İlkel, çok tanrılı ve tek tanrılı dinlerin; bu inançlarla bağlantılı olarak kaynaşan kültürlerin zenginliğine sahip Şanlıurfa, 12 bin yılı aşkın geçmişi ile dünyada bilinen en eski yerleşim yeridir.

Bu önemli mirasın bir parçası olarak, adını bölgedeki uygarlığın en eski yerleşim birimlerinden biri olan Nevali Çori’ den alan Nevali Hotel, medeniyetin beşiğindeki konumuyla, kültürel iddiasıyla dünyaya bir kere daha ev sahipliği yapmak için yola çıkmıştır. Nevali Hotel; geleneksel misafirperverliği ile Urfa’nın köklü tarihi boyunca süregelen kültürel birikiminden ilham alarak, bölgenin şanını bu benzersiz coğrafyayı ziyarete gelen herkese yeniden yaşatacaktır.

ODALAR

– Kral Dairesi

– Suit Oda

– Deluxe Oda

– Standart Oda

– Engelli Odası

Şu an Şanlıurfa’nın en yüksek binasındasınız. Şehrin tam merkezinde ve tarihi İpek Yolu’nun kesişim noktasında bulunan Nevali Hotel’de, eşsiz bir manzara eşliğinde konforun tadına varmaya hazır mısınız?

Bir önceki yazımız olan YEŞİL VADİ KAHVALTI & YEMEK EVİ VE KIR DÜĞÜNÜ başlıklı makalemizde at binme, çocuk oyun parkı ve köy kahvaltısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Şanlıurfa Kablosuz İnternet Kıbrıs Üniversiteleri Beyaz Tesettür Kadın Giyim Kombinleri Yemek Tarifleri Urfa Web Tasarım İzmir Bayraklı Rent A Car Strafor Tabela