Şanlıurfa Şehir Portalı & Firma Rehberi

ONUR ÇİLİNGİR ANAHTARCILIK

ADRES
KARAKÖPRÜ 35 METRE ÜZERİ PARK MARKET KARŞISI ŞANLIURFA, ŞANLIURFA
TELEFON
0535 458 79 53
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Şanlurfa Çilingir

Kelime anlamıyla en basit olarak Kapı Açan , Kilit Değiştiren, Kapı Tamiri Yapan Kişidir. Çilingirlerin mesleki eğitimlerini veren devlet tarafından yetkilendirilmiş resmi kurumlar ve kurslar vasıtasıyla bu mesleki yetenekleri kazanmış kişi olabileceği gibi çilingirlik aslında asıl anlamıyla ustadan kalfaya, babadan oğula geçen bir mesleki zanaat olarak sürtürülmektedir.

Teorikte aslında herkes çilingir olabilir gibi düşünülebilir. Ancak pratikte bu işin kendine özel nitelikleri vardır. Bu niteliklere sahip olmayan kişilerin bu mesleği yapması çilingir hizmetleri vermesi zordur. En basitindin 7/24 şeklinde çalışma gibi bir özelliğe sahip olan çilingirlik hizmetinde gecenin 3 ünde bir telefon ile gidip hizmet vereceğiniz kaç tane meslek grubu vardır. Elbette aklınıza çilingir dışında birkaç taneden fazla meslek gelemez.

Evet evinize çağırdığınız, güvendiğiniz kapınızı dolayısıyla evinizi emanet ettiğiniz çilingirleri dikkatle seçmeye özen göstermelisiniz. Kapınıza gelen çilingirin anahtarcılar ve çilingirler derneğine, odasına kayıtlı olup olmadığını, ustalık ve kalfalık belgelerinin bulunup bulunmadığını, yaka kimlik kartlarını, düzgün bir diksiyon ve müşteri isteklerini anlayıp hızlı çözümler sunabilme konusundaki yeteneklerine ve en önemlisi sizlere sağladığı güvene dikkat ediniz.

Elbette şunu unutmayın birilerine güvenmediğinizden dolayı yeni taşındığınız bir evin kilitlerini yeniliyorsunuz. Evinize çağırdığınız bir çilingir servisi yetkilisi size güven vermeli ki sizde gönül rahatlığı ile kapınızın kilidini değiştirebilin. Yoksa güvenmediğiniz, güven duygusuna sahip olmadığınız bir çilingire bu işlemleri yaptırmanız halinde bu çilingir kapıdan ayrılır ayrılmaz daha güvenilir bir çilingir arayacaksınız..

Bir önceki yazımız olan DAMAK YEMEK ORGANİZASYONU & CATERİNG başlıklı makalemizde damak yemek şanlıurfa telefon, damak yemek urfa telefon ve şanlıurfa toplu yemek firmalari hakkında bilgiler verilmektedir.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Şanlıurfa Kablosuz İnternet Kıbrıs Üniversiteleri Beyaz Tesettür Kadın Giyim Kombinleri Yemek Tarifleri Urfa Web Tasarım İzmir Bayraklı Rent A Car Strafor Tabela