Şanlıurfa Şehir Portalı & Firma Rehberi

SURİYELİLER İLE BİRLİKTE GELEN 7 BULAŞICI HASTALIK TEHLİKESİ

SURİYELİLER İLE BİRLİKTE GELEN 7 BULAŞICI HASTALIK TEHLİKESİ

CHP Milletvekili Ceyhun İrgil, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’ye kontrolsüz bir sığınmacı girişi olduğunu ve bu kişilerin ülkenin dört bir yanına dağıldıklarını söyledi. “Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre, Suriyeli göçmenlerle şu anda Suriye’de görülmeyen, bizde de kontrol altına alınan ve görülmeyen 7 bulaşıcı hastalık tekrar sahneye çıktı” diyen Irgil, “Bunlar sıtma, şark çıbanı, çocuk felci, tüberküloz, kızamık, tifo ve bruselloz.

Bu 7 hastalık Türkiye’de görülmez olmuş, kontrol altına alınmıştı” bilgisini verdi. Sağlık Bakanlığı’nın önlemler aldığını, doktorların gayretli bir çalışma yürüttüğünü, Suriyelilerin kaldığı kamplarda kontrol altında olduklarını belirten Irgil, tehlikenin kampların dışında olduğuna işaret etti. Yakın zamanda okulların açılacağına ve çocukların bir arada bulunduğu ortamların oluşacağına dikkat çeken Irgil, “Suriyeli çocukların aşılarının tamamlanması, gerekirse Türkiye’deki çocuklara ek aşı yapılmasını öneriyoruz” dedi.

Kaynak : haberturk.com

Bir önceki yazımız olan BİCİ BİCİ SATARAK GÜNDE 1800 TL KAZANIYOR başlıklı makalemizde bici bici, bici bici nedir ve para kazandıran meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Şanlıurfa Kablosuz İnternet Kıbrıs Üniversiteleri Beyaz Tesettür Kadın Giyim Kombinleri Yemek Tarifleri Urfa Web Tasarım İzmir Bayraklı Rent A Car Strafor Tabela