Şanlıurfa Şehir Portalı & Firma Rehberi

UR EDESSA KONUK EVİ GUESTHOUSE

ADRES
Yusufpaşa Mah.Sarayönü Cad.889.Sk.No:4 ŞANLIURFA/MERKEZ
TELEFON
0 414 216 56 56 - 0 414 215 73 33
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

UR EDESSA KONUK EVİ – GUESTHOME | ŞANLIURFA

Tarihle iç içe uzun yıllar içinde süre gelen acısı,tatlısı,savaşı ve hüznü hepsine yıllar boyunca tanıklık yapan 131 yıllık evimiz kültür varlığı yöresel evlerimizin içinde var olan UR EDESSA KONUKEVİ daha önce yüksek gelirle Urfalı ailelerin hanesi olarak kullanılmıştır. Büyüklüğü ve şehir merkezinde olmasından dolayı ailelerin düğün yaptığı merkezi bir ev olarak bilinmekte ve tüm halkımızın bayram sabahları peygamberlerin atası Hz.İbrahim adına verdiği ziyafetler bu evde düzenlenmekteydi. Bu özelliklerinden dolayı kurtuluş savaşı mücadelesinde Urfa halkı askerlerine UR EDESSA KONUKEVİN’de dev kazanlarda yemek hazırlamış ve yemekhane olarak kullanmış ve bu nedenden dolayı bir çok düşman saldırısına maruz kalmıştır. Uzun yıllar harebe olarak bırakılan bu ev 3 yıl önce başlanan restorasyon çalışması ile Urfa turizmine kazandırılarak hafızalardan silinmeyecek bir işletme haline getirilmiştir. 2 yıl önce hizmete açılan işletmemiz 8 otel odası,2 zerzembe,1lobi,avlu ve terası ile bölgede hizmet eden güçlü firmalar arasında öncelikli yer almıştır. Yöresel mutfağı,misfirperliği,aslına uygun sıra geceleri ve değişik organizasyonlarda sizleri evimize bekliyoruz. Odalarımızda Klima ,Uydu Sistemli TV ,Banyo,Wireless İnternet Sistemi,Wifi İnternet bulunmaktadır.

——– English History intertwined for many years throughout the course of the pain, the sweetest, war and sorrow to all of them over the years who testify 131 years our house cultural assets of local homes within our existing UR EDESSA HOUSE previously high-income Urfalı families digits were used. The size of the wedding in the city center due to his family home is known as a central feast in the morning and all of our people, the ancestors of the prophet on behalf of his hz.ibrah banquets were held in this house . Due to these characteristics the people of Urfa in the struggle for liberation war soldiers UR EDESSA flights and prepare meals in the dining hall used as giant cauldrons and for this reason many have been exposed to enemy attack . Harebe many years left in this house three years ago started with the restoration work will be erased from memory imparting to Urfa, tourism has been turned into a business . 2 years ago we opened business hotel room 8 , 2 to zerzemb , 1lob , courtyard and terrace in the region of strong companies that serve primarily took place. Regional cuisine , misfirperlig the fidelity as night and expect you to our home in different organizations . Rooms have air conditioning , satellite TVs , Bathroom, Wireless Internet System, Wifi Internet access are available.

Bir önceki yazımız olan ÖZEL DEMET SÜRÜCÜ KURSU başlıklı makalemizde demet sürücü kursu, sürücü kursları ve sürücü kursu hakkında bilgiler verilmektedir.

UR EDESSA KONUK EVİ GUESTHOUSE UR EDESSA KONUK EVİ GUESTHOUSE
UR EDESSA KONUK EVİ GUESTHOUSE
UR EDESSA KONUK EVİ GUESTHOUSE

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Şanlıurfa Kablosuz İnternet Kıbrıs Üniversiteleri Beyaz Tesettür Kadın Giyim Kombinleri Yemek Tarifleri Urfa Web Tasarım İzmir Bayraklı Rent A Car Strafor Tabela