Şanlıurfa Şehir Portalı & Firma Rehberi

Wİ-Fİ İLE SARJ MÜMKÜN MÜ?

Wİ-Fİ İLE SARJ MÜMKÜN MÜ?

Akıllı telefonlar hızla gelişirken  ; işlemcileri , hafıza kapasiteleri , ekran parlaklıkları her geçen gün kat kat artarken aynı hızla azalan bir şey var ki o da bu  mobil cihazların pilleri . Enerjinin saklanması hususunda bilim adamları çalışmalarına ara vermeden  devam etsede tüketicinin talepleri doğrultusunda yenilikler üretilmesi  kaçınılmaz . Bu amaçla daha az enerji harcayan ve daha büyük kapasiteli piller geliştirildi ancak , istenilen performans henüz yakalanabilmiş gibi gözükmüyor .

Mobil cihazların çalışma süresini bir ölçüde artıran taşınabilir piller bu sorunu geçici olarak çözmüş gibi görünse bile kullanımın yoğun olduğu zamanlarda  günü tamamlayabilmek hepimizin ortak çilesi .

Gelelim bu sorunu ortadan kaldırmaya aday en yenilikçi çalışmaya : Bilim adamları wi – fi dalgaları ile şarj işleminin mümkün olabileceğini açıkladıkları günden beri gözümüz yeni çıkacak bu cihazlarda . Prototipleri geliştirilen bu wi – fi şarj cihazları kullanıcıya sunulacakları günü beklemekteler  . Wi – fi sinyalinin gücü kullanarak şarj imkanı sağlayan sistemde kapsama mesafesi şimdilik 6 metre olarak belirlenmiş . Geliştirilen bu teknolojinin seri üretime geçmesi durumunda pil performansını artırmak amacıyla yapılan büyük bataryalı telefonların ve taşınabilir pillerin geleceği karanlık görülüyor . Üreticilerin bu yeni sisteme uygun cihazlar üretmesi ise kaçınılmaz .

Bir önceki yazımız olan GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİLER başlıklı makalemizde akıllı kol saatleri, giyilebilir teknoloji ve nano teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Şanlıurfa Kablosuz İnternet Kıbrıs Üniversiteleri Beyaz Tesettür Kadın Giyim Kombinleri Yemek Tarifleri Urfa Web Tasarım İzmir Bayraklı Rent A Car Strafor Tabela